ennlhupl

Dział śrut i biomasy

Dział śrut i biomasy

Cefetra Polska jest bezpośrednim importerem śruty sojowej z Ameryki Południowej, sprowadzając rocznie ponad 500 tysięcy ton tego towaru do Polski. Zapewniamy regularne dostawy wysokiej jakości surowca na dogodnych warunkach płatności. Nasi kontrahenci mają możliwość realizowania zakupów towaru w dowolnej walucie, także w oparciu o premie oraz kontrakty "futures" na giełdzie w Chicago.

 

Oferujemy do sprzedaży również śrutę słonecznikową z importu i rzepakową z krajowych olejarni. Zapewniamy jakość i bezpieczeństwo surowców w oparciu o system certyfikacji GMP+. Nasi klienci otrzymują codzienne notowania cenowe, serwis informacyjny, analizy i doradztwo w zakresie oceny sytuacji rynkowej. Mamy możliwość zapewnienia dostaw samochodowych bezpośrednio do odbiorców.

 

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem sektora energetycznego na produkty rolne przeznaczone do pozyskiwania energii, rozpoczęliśmy ich import, dostarczając w 2010 roku blisko 100 tysięcy ton biomasy. Szeroka gama produktów, znaczący wolumen sprzedaży i możliwość zagwarantowania stałej i powtarzalnej jakości biomasy zyskały nam uznanie odbiorców.

 

Nasza oferta obejmuje wytłoki z pestek olejowca gwinejskiego, łuskę słonecznika, wytłoki z oliwek, speletyzowane otręby i odpad zbożowy oraz inne produkty mieszczące się w kategorii biomasy. Ich współspalanie z węglem, lub samodzielne, w dedykowanych do tego instalacjach, pozwala ograniczyć emisję dwutlenku węgla i chroni środowisko. Import biomasy realizujemy w oparciu o nasze doświadczenia logistyczne z sektora paszowego.